Aprangos kodas vestuvėms: kaip nepaklysti sudėtinguose terminuose?

Aprangos kodas – viena iš daugelio kvietimų detalių, kuri labai aiškiai nurodo ne tik drabužių, bet ir paties renginio stilių. Bėda ta, kad pirmą kartą susidūrus su sudėtingu svetima kalba išreikštu terminu gali ir nepavykti teisingai jo interpretuoti. Tam, kad atvykus į šventę netektų raudonuoti, pateikiu nedidelį gidą dažniausiai vestuvėse pasitaikančių aprangos kodų.

Cocktail Dress

Nuotr. mentalfloss.com

Tai laisviausias aprangos kodas, kuris gali pasitaikyti vestuvėse. Greičiausiai, jeigu kvietime nėra nurodyta kitaip, tai būtent šis stilius ir vyraus šventės metu. Aprangai čia nėra griežtų rėmų nei formoms, nei spalvoms, tačiau dažniausios aprangos detalės čia – gana trumpa suknelė ir kostiumas. Tiesa, suknelę gali keisti prabangios medžiagos sijono ar kelnių kostiumėlis, o batams ar kaklaraiščiui nėra nurodoma nieko konkretaus. Svarbu pasirinkti tokius drabužius, su kuriais jaustumėtės patogiai ir atrodytumėte stilingai.

Black Tie

Nuotr. mentalfloss.com

Pusiau formalus stilius, kuris dažnai vestuvėse interpretuojama kaip griežtas ir turintis aiškias ribas. Čia gana aiškiai nurodoma vyro apranga – juodas smokingas ar panašaus stiliaus vakarinis kostiumas ir juodas kaklaraištis. Moterims dera dėvėti ilgas sukneles, tačiau spalvai reikalavimai nėra griežti. Kita vertus, su aksesuarais ir papuošalais persistengti nereikėtų. Vyrui geriausia rinktis subtilų laikrodį ir nosinaitę švarko kišenėje, o moteris turėtų išlaikyti subtilumą ir konservatyvų stilių tiek su papuošalais, tiek delninuke.

White Tie

Nuotr. mentalfloss.com

Oficialus aprangos kodas skirtas išskirtinai iškilmingoms progoms. Pastaruoju metu toks stilius vestuvėse tikrai nėra dažnas, todėl greičiausiai ir kvietime jo neišvysite, tačiau žinoti, kas priskiriama šiam stiliui yra pravartu. Čia reikia pabrėžti itin griežtus rėmus, todėl aprangos variacijų nebus tiek daug. Moterim derėtų rinktis ilgas baltas, juodas ar šviesiai sidabrines sukneles (labai svarbu išlaikyti klasikinį stilių), idealiai atitaikytus aukštakulnius batelius, pirštines iki alkūnių, sukeltus plaukus ir nedidelę rankinę. Vyrai tuo tarpu gali dėvėti tik tamsių spalvų fraką ar smokingą su balta peteliške ar kaklaraiščiu, baltus marškinius ir baltą liemenę ir jokio diržo. Taip pat verta pastebėti, kad šiam stiliui labiausiai tinka lakuoti suvarstomi batai, o aksesuarai apsiriboja tik laikrodžiu su grandinėle ir sąsagomis.

Svarbiausia surasti aprangos kodo užuominas kvietime, suprasti kiekvieno stiliaus skirtumus ir teisingai juos interpretuoti. O pagrindinė taisyklė, kurios dera laikytis – verčiau rinktis aprangą, kuri bus viena pakopa aukščiau, bet jokiu būdu ne žemiau. Tai jau būtų etiketo pažeidimas.

Tiesa, jeigu jūs planuojate rinktis aprangos kodą savo rengiamai šventei Italijoje, labai rekomenduoju atsižvelgti į šios šalies orus ir stilių. Italija laisva, karštą ir spalvinga, todėl geriausiai prie jos dera būtent cocktail dress kodas, tačiau neprašausite pasirinkę ir Black Tie.

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Paspaudus mygtuką, atsidarys naujas langas su registracija per Facebook puslapį.

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin