Ar reikia mokėti užsienio kalbą?

Vykstant tuoktis į Italiją, jums visai nereikia rūpintis dėl kalbos nežinojimo, kadangi visos viešnagės metu šalia būsiu aš. Galiu pasakyti, kad italai tikrai nėra ta tauta, kuri puikiai kalba angliškai, tačiau į visus jūsų klausimus jie išsamiai „atsako“ gausia ir aiškia gestų bei plačios ir nuoširdžios šypsenos kalba.

Civilinės santuokos ABC

Pagrindiniai dokumentai, reikalingi civilinei santuokai yra: gimimo liudijimai ir pažyma, patvirtinanti, kad nėra jokių kliūčių jūsų santuokos sudarymui. Tokią pažymą galite gauti miesto, kuriame esate registruoti, metrikacijos biure. Dokumentai turi būti išversti į italų kalbą su Užsienio šalių ministerijoje gauta apostile. Šių dokumentų paruošimas užtruks vos kelias savaites. Ceremonija vyksta italų kalba, kurios metu vertėjauju aš. Atkreipkite dėmesį, kad kartais atsiranda papildomų niuansų. Tai priklauso nuo savivaldybės reikalavimų, tačiau šį klausimą palikite man. Italijoje gyvenu 23 metus ir puikiai pažįstu biurokratijos vingius.

Bažnytinės santuokos ABC

Dažniausiai santuokos sakramentą atlieka kunigas lietuvis. Ikisantuokinės apklausos anketa ir kiti dokumentai, kartu su parapijos klebono leidimu tuoktis, siunčiami į Italijos vyskupiją, kuriai priklauso bažnyčia, kurią pasirenkate santuokai Italijoje. Lietuvoje tai atlieka vyskupijos kurija. Dėl šių dokumentų turite kreiptis į savo parapiją. Šių dokumentų paruošimui reikia 4-6 mėn. Ne visose Italijos bažnyčiose santuokos metu skaitomas civilinis kodeksas, galiojantis kaip civilinė metrikacija. Tačiau visą tai aptarsime su kiekviena pora atskirai.

Apibendrinant reikiamų dokumentų santuokai sudaryti Italijoje temą, noriu pabrėžti, kad į visus klausimus atsakysiu pagal jaunavedžių pasirinktą civilinę ar bažnytinę santuoką, nukreipsiu šviesiu keliu, kad šis „tamsus ir visus gąsdinantis dokumentacijos miškas“ taptu smagiu pasivaikščiojimu dviese.

Svarbu! Ar tai būtų pirmoji jūsų santuoka, ar noras atnaujinti santuokos įžadus jubiliejaus proga, – jums siūlome pasidžiaugti labai populiaria SIMBOLIŠKA CEREMONIJA, kuriai nereikia jokių dokumentų.

Vestuvinė vakarienė

Kartu sukursime tokią vestuvių šventę, kokią jūs visuomet įsivaizdavote:

prabangi šventė su gyva muzika, skirta tik jums, viename žinomiausių Italijos yachtklubų; kukli vakarienė levandų laukuose lydima paukščių čiulbesio atliekamu muzikiniu fonu; lounge baras po atviru žvaigždėtu dangumi; senoji, tradicinė miestelio vyninė ar moderniausi vyno rūsiai; didinga terasa, pakibusi virš jūros ar ežero žydrumos.

Šventinio meniu organizavimas visapusiškai atsižvelgiant į jūsų pageidavimus – mano kompetencija. Galiu jus patikinti, kad „Italijoje alkanas dar neliko nei vienas“.

Italijoje dažnai šventė prasideda jau ritualu tapusiu aperityvo ragavimu. Tokiomis aperityvo tradicijomis negali pasigirti nei viena kita Europos gyvenamoji vieta. Italijoje aperityvas – tai procesas, smagus laisvalaikio leidimas su draugais kai niekur neskubant bella vita ritmu mėgaujamasi gėrimais ir gardžiais užkandžiais, atspindinčiais kiekvieno regiono papročius.

Organizaciniai vestuvių niuansai

Poroms, besidominčioms santuoka Italijoje, siūlau visas su šia švente susijusias paslaugas – nuo jūsų pasitikimo oro uoste iki pervėžimo į viešnagės vietą. Taip pat pateikiu šukuosenų, makiažo meistrų, foto ir video profesionalų bei pasirinktų automobilių nuomos paslaugų pasiūlymus. Kokia šventė be muzikos? Aš mielai pasirūpinsiu, kad jus lydėtų nuostabi gyvo garso muzika bažnyčioje ar šventinės vakarienės metu. O gal jūs norėsite šokti ant baseino krašto su DJ?.. Svarbu žinoti, kad dažnai lankausi Lietuvoje ir visuomet susipažįstu su jaunųjų poromis asmeniškai.

Šventiniai rūbai

Dažniausiai šiuo klausimu jaunieji rūpinasi patys, tačiau Italijoje siūlau lyginimo, valymo ir kt. drabužių priežiūros paslaugas. Pagal pageidavimą galiu nukreipti ir į vestuvinių apdarų siuvėjus Lietuvoje. Transportuojant vestuvinius drabužius rekomenduoju nepagailėti 40 eurų atskiram lagaminui (priklausomai nuo skrydžių kompanijos), nepamirštant profesionalios šventinių rūbų paslaugos.

Kaina

Vestuvėms reikalinga suma priklauso nuo pasirinkto metų laiko, regiono, vietos, svečių skaičiaus ir kitų detalių. Kaip žinia, liepos ir rugpjūčio mėnesiais yra ne tik karščiausia temperatūra, bet ir labiausiai „deginančios“ kainos. Rekomenduotini mėnesiai santuokai yra balandis, gegužė, birželis, liepa, rugsėjis bei spalis.

Turi klausimų? Registruokis konsultacijai