fbpx

Vestuvės užsienyje: kodėl jose nebūna baltos mišrainės?

Vestuvės užsienyje: kodėl jose nebūna baltos mišrainės

Šiuolaikinis jaunimas – o ypač į mane besikreipiantys jaunavedžiai – puiki karta. Jie gerai išsilavinę, turintys mylimus darbus, supratingi ir labai smagūs. Tik vis dar man neduoda ramybės vienas klausimas, kodėl vestuvės užsienyje kartais virsta klaidžiu labirintu tarp šalių tradicijų? O jei tiksliau, tai kam vestuvėms užsienyje „primesti“ lietuviškas tradicijas?

Žinoma, negaliu kalbėti apie visą pasaulį, nes jo tikrai nepažįstu, bet Italija – šalis, kuri tikrai turi ką pasiūlyti. Tik va jaunieji, ar juos lydintys giminaičiai, dažnai čia pasigenda to, ko reikėtų ieškoti Lietuvoje.

Vieta

Jeigu jau nusprendėte, kad jūsų vestuvės vyks užsienyje, tai kam ieškoti kažko panašaus į močiutės kaimą ar Vilniaus katedros aikštę? Mėgaukitės galimybe pabėgti nuo kasdienybės, nuo jus monotoniškai apsupusios aplinkos. Juk čia jums atviri visi keliai.

Vilma Wedding & Event Planner_ vestuvės Italijoje _ Vilma Rapšaitė _ santuoka Italijoje _ Sant Eustachio _ Amalfio pakrantė _ išskirtinė vieta santuokai
Vilma Wedding & Event Planner: Sant Eustachio bažnyčios griuvėsiai yra išties ypatinga vieta tiek jūsų civilinei santuokai, tiek ir nepakartojamai fotosesijai.

Tiek ceremonijai, tiek šventei ir jau ypač fotosesijai rinkitės kuo išskirtinesnę vietą. Galbūt net tokią, į kurią daugiau niekada nesugrįšite. Juk jūsų vestuvės – vienintelės gyvenime, o tokia vienintelė yra ir Italija.

Dekoras

Patikėkite, Italijoje jums tikrai neprireiks dirbtinių gėlių sienelės fotosesijai ar plastmasinių puokščių ant stalų. O ir gausus vietos dekoravimas yra tiesiog perteklinis. Juk Italija – Pietų valstybė, kurioje vos ne apskritus metus gyva gamta.

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvių organizatorė Vilma Rapšaitė _ vestuvių dekoras Italijoje _ vestuvės užsienyje _ Apulija _ spalvingas vestuvių dekoras
Vilma Wedding & Event Planner: Apulija yra ypatingas regionas, kur labai vertinamas natūralumas.

Jums tikrai nereikėtų vežtis atributų iš Lietuvos ir svarstyti, kas bus pigiau. Čia gamta pati dovanoja jums nerealiausias dekoro idėjas ir galimybes. Svarbu mokėti jas pritaikyti jūsų šventei, tačiau nesijaudinkite – čia padėsiu aš.

Maistas

Yra laikas tradicijoms ir yra laikas naujienoms. Vestuvės užsienyje – pastarasis variantas. Juk, vėl gi, jos bus tik kartą gyvenime. Tai pamirškite tradicinius lietuviškus patiekalus ir nesitikėkite rasti šaltais užkandžiai nukrauto stalo – italai turi savas maisto pateikimo tradicijas.

Leiskite Italijai jus nustebinti tiek aperityvo užkandėlėmis, tiek jums dar nepažįstamais makaronų patiekalais. Ir neieškokite lietuviško alaus – pasimėgaukite tikru geru itališku vynu ar išskirtiniais kokteiliais.

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės užsienyje _ Vilma Rapšaitė _ vestuvių planuotoja Italijoje _ santuokos organizavimas
Vilma Wedding & Event Planner: Italų valgymo įpročiai yra visai kitokie ir aš kviečiu jus pasimėgauti kiekviena akimirka, net ir jums nepažintu maistu.

Šalies autentiškumą sudaro daug dalykų ir vienas jų, be abejonės, yra būtent virtuvė. Juk nuklydę į Japoniją karštligiškai neieškosite spaghetti bolognese, tai kodėl, Italijoje nepasivaišinus Italijai būdingais patiekalais? Tiesa, Italija – didelė, todėl ir maisto tradicijos kiekviename regione yra vis kitokios. Aš jus supažindinsiu su regionui būdingu meniu ir padėsiu išsirinkti tai, kas jūsų šventei tiks labiausiai.

Vestuvės užsienyje ir šventiniai akcentai 

Vienintelis dalykas, kurį suprantu ir palaikau, net kai vestuvės užsienyje, tai tų mažulyčių tradicijų išlaikymas šventės eigoje. Na, nes tai juk glosto mūsų sielą ir kuria nenuginčijamą šeimos pagrindą.

Aš tikrai mielai jums pasiūlysiu Italijoje populiarius šventinius akcentus, kaip pavyzdžiui, cukraus plutele padengtus migdolus jūsų svečiams. Tačiau palaikysiu ir prisidėsiu prie jūsų tėvų noro įgyvendinti tradicijas. Pasitikti jus su juodos duonos ir druskos lėkštele, šeimos židinio perdavimu. Net ir kita, tik jūsų šeimai ar šaliai būdingą vestuvinę tradiciją tikrai paskatinsiu.

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Italijoje _ vestuvių organizatorė Vilma Rapšaitė _ Umbrija _ santuoka užsienyje_ tradicijos
Vilma Wedding & Event Planner: Nesvarbu kur švęsite savo vestuves, aš kviečiu jus įtraukti bent nedidelę, iš kartos į kartą perduodamą tradiciją. Patikėkite, tai įsimins ilgam.

Ką labiausiai noriu pabrėžti, tai kad įvertintumėte savo norus ir šalies galimybes. O jiems nesutapus tiesiog ieškotumėte kompromisų. Visi negali būti vienodi ir tuo žavus mūsų pasaulis.

Jeigu norėtumėte pasitikslinti dėl jūsų vestuvių šventės galimybių Italijoje, kviečiu registruotis nemokamai konsultacijai. Jos metu galėsime aptarti visus jums rūpimus klausimus. https://www.vilmawedding.com/kontaktai/?swcfpc=1

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin