fbpx

Vestuvių svečio etiketas: nuo pakvietimo iki šventės

Vestuvės, o ypač pasiruošimas joms, yra pripildytas įvairiausio nerimo, galvojimų ir persigalvojimų, todėl mažiausiai ko norisi, tai dėl neapdairumo sugadinta šventė. Ir nors maži dalykai neturėtų tiesiogiai veikti vakaro baigties, yra tokių smulkmenų, į kurias svečias turėtų atkreipti dėmesį. Todėl dalinuosi keletu patarimų, kaip nepažeisti vestuvių svečio etiketo ir savo buvimu nudžiuginti jaunuosius.

Pakvietimas

Šiuolaikiniai vestuvių kvietimai yra kur kas informatyvesni nei tie, prie kurių buvo pratusi vyresnioji karta. Dabar čia ne tik vietos nuoroda ir laikas, o ir aprangos kodas, pageidaujamos dovanos, gėlių klausimas ar vestuvių spalva. Todėl jūsų, kaip gero vestuvių svečio, pareiga yra atidžiai perskaityti tai, kas parašyta, o esant reikalui ir pasitikslinti pateiktą informaciją su jaunavedžiais ar nurodytu asmeniu. Taip pat labai svarbu nepamiršti atsakyti dėl dalyvavimo iki nurodytos datos. Taip labai palengvinsite jaunavedžiams visą planavimo procesą, ypač jeigu vestuvės planuojamos užsienyje.

Laikas

Laikas jauniesiems itin svarbus. Pradedant atsakymu dėl dalyvavimo ir baigiant išvykimu iš šventės. Todėl pasistenkite laikytis plano, kurį dažniausiai jaunavedžiai pateikia prie kvietimo. Juk vietoje jaunųjų meilės priesaikos išgirsti už svečio bildančias duris tikrai niekam nebūtų malonu. Pasistenkite į ceremonijos ar šventės vietą atvykti net ir keliolika minučių anksčiau. Taip būsite tikri, kad niekur nevėluosite ir neteks raudonuoti prieš visą minią susirinkusiųjų. Tai itin svarbu, kai vestuvės švenčiamos Italijoje, nes tai – jums nepažįstamos gatvės ir vietos. Šiuo atveju tikrai pasilikite laiko ir nedideliam nuklydimui.

Saikas

Saikas visame kame yra dorybė. Todėl jį reikėtų turėti ir renkantis vestuvių svečio aprangą, ir kraunantis lėkštėn skanumynus ar ragaujant svaigiuosius gėrimus. Patikėkite, nėra nieko blogiau nei dalyvauti vestuvėse, kur dėdulės pamiršta ribas. Visuomet prisilaikykite, pasverkite galimybes ir išlaikykite savo paties orumą.

Apranga

Kalbant apie vestuvių svečio etiketą ir aprangą, tai šie du yra neatsiejami. Kadangi vestuvės dažnai būna itin prabangi šventė, reikia nepamiršti keleto dalykų. Niekuomet nedėvėkite baltų drabužių, nebent jaunieji pageidauja kitaip. Tai – jaunosios spalva, kurią dera palikti tik jai. Taip pat nepamirškite ir užsegto švarko ar net ir karštą vasaros dieną dėvimų pėdkelnių. Taip pat, vis labiau populiarėjant įvairioms skrybėlaitėms, svarbu žinoti, kad vestuvių svečiui jas galima dėvėti tik tuomet, kai jas dėvės bent viena iš jaunavedžių mamų. Ir žinoma, didžiausią pagarbą ir jauniesiems, ir jų pasirinktiems maldos namams išreikšite jeigu ceremonijoje dalyvausite prisidengę pečius. 

Scenarijus

Daugelis vestuvių turi gana aiškius, o dažnai ir kruopščiai sustyguotus scenarijus, kur įtraukti ne tik įvairūs žaidimai, bet ir svarbūs vestuvių akcentai: šeimos židinio perdavimas, torto pjovimas, vidurnakčio sveikinimas. Jie labai svarbūs naujajai šeimai, o ypač tuomet, kai ceremonija vyksta toli nuo namų. Todėl labai rekomenduoju visomis išgalėmis jų nesugadinti. Tačiau ir dalyvavimas smagiuose žaidimuose ar viktorinose parodys didelę pagarba jaunavedžiams, kurie labai stengėsi šventę paversti smagia ir jaukia visiems jos dalyviams.

Pagarba

Jeigu jau esate pakviestas į jaunųjų šventę, tai greičiausiai jiems esate brangus. Tiesa, jeigu jaunieji nusprendė, kad nori jus matyti net ir švęsdami meilę Italijoje, tai esate itin artimi ir mylimi. Todėl būtų labai gerai, jeigu pajėgtumėte ir jiems išlaikyti tą pačią pagarbą, kurią jie jaučia jums. Pasitikėkite jų sprendimais, nesipulkite vadovauti šventei ar trukdyti vedėjams, o ypač nesiginčykite su šventės planuotoja ar koordinatore. Supraskite, kad tai – tas žmogus, kuris kiekvieną, net menkiausią, detalę jau yra aptaręs su jaunaisiais ir yra pilnai suinteresuotas, kad šventė būtų tobula.

Vestuvių svečio etiketas: nuo pakvietimo iki šventės - vilma rapšaitė wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka-min
Vilma Wedding – Vestuvių svečio etiketas: nuo pakvietimo iki šventės

Ar nori, kad Tavo gyvenimo šventę suorganizuočiau aš? Susisiek su manimi dabar.

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin