Vieta vestuvėms Italijoje. Kaip išsirinkti teisingai?

Italija – puiki vieta vestuvėms. Tačiau, kad diena praeitų šventiškai ir smagiai, o nuotaika būtų puiki reikia žinoti ir pažinoti šios šalies ypatumus. Todėl dalinuosi savo ilgamete patirtimi ir supažindinu jus su mano pastebėjimais apie Italijos regionus.

Amalfi – mėlynasis perlas

28 - vilma wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka Amalfio pakrantė
Santuoka Amalfio pakrantėje (nuotr. Pino Falcone)

 

Jeigu jūs norite susituokti tik dviese ar su nedidele palyda,  puiki vieta vestuvėms – visa nepakartojamo grožio Amalfio pakrantė: Ravello, Positano ar kitas jaukus miestelis šalia jūros. Čia ramiu žingsniu, jūs ir jūsų svečiai, pasieksite ceremonijos vietą ar bažnyčią. Po ceremonijos, čia pat, tiesiog aikštės šurmulyje skambant turistų aplodismentams, kelsite taures. Ten pat pasivaikščiodami rasite ir nuostabiausius parkus jūsų vestuvinei fotosesijai.

Visuomet jaunavedžiams siūlau pasirinkti viešbučius esančius miestelyje. Čia gyvuoja pastovus turistų šurmulys. Siauros pakrantės gatvelės ir lėtai judantys automobiliai gali tapti dideliu iššūkiu judant Amalfio pakrante.

Ne paskutinis akcentas vietos pasirinkime yra ir biudžetas. Amalfio pakrantė išsiskiria savo grožiu, gamta ir supančia aura. Tačiau ji taip pat išsiskiria ir aukštomis kainomis. Čia sumokėsite tiek už viešbučius, tiek meniu, tiek ir už išskirtinę erdvę jūsų šventei.

Tiesa, šiek tiek toliau nuo Amalfio – Solento pakrantėje, rasite nuostabius vaizdus, jūra ir didelį pasirinkimą viešbučių. Čia net ir didesnės vestuvės nesudarys jokių rūpesčių. Tačiau čia esantys didieji viešbučiai ir jų aplinka tikrai ne visada suteiks išskirtinio itališko jausmo ir šeimyniškos intymios aplinkos  jūsų šventei.

Toskana – neaprėpiama gamta ir boho

33 - vilma wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka Toskana, Italija
Toskanos laisvė ir gamta (nuotr. Stefano Franceschini)

 

Vingiuodami alyvmedžių ir vynuogynų laukais apsuptais keliukais, pakelėje sutiksite jus lydinčius, tarsi kareivėlius, išsirikiavusius kiparisus. Smagiai lėksite bestogiu automobiliu į išskirtinę santuokos vietą gamtoje ar nedidelėje viduramžių miestelio bažnytėlėje. Pakeliui išgirsite ir jos varpų aidą, kuris toli nuneš žinią apie jūsų didįjį pasirinkimą.

Toskanoje gausu įžymių viduramžių didikų dvarų ir mažų dvarelių, kuriuose galima rasti nedidelę koplytėlę. Tai ir gali tapti jūsų vieta vestuvėms Italijoje. Šiuose dvaruose galėsite ne tik atšokti savo vestuves, bet ir apsistoti su visa gausia svečių palyda. Tai puikus sprendimas tiems, kurie svajoja apie šventę gamtoje – alyvmedžių parke su lempučių girliandomis prie ilgo šventės stalo.

Labai dažnai šie maži dvarai ir vilos jums gali pasiūlyti ir nuostabų meniu tiesiai iš šalia esančio ūkio. Dabar taip madingas ir sveikas ekologiškas maisto ir vyno pasirinkimas nulio kilometrų atstumu. Tai ne tik užtikrins autentiškus vakaro skanėstus, bet ir prisidės prie pasaulinio zero waste judėjimo. Kadangi šiame regione viskas žemiška ir spinduliuoja boho stiliumi, tai ir kainas čia pavadinčiau draugiškesnėmis.

Umbrija – žalioji širdis

46 - vilma wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka Umbrija Italija
Umbrija – akimis neaprėpiama žaluma (nuotr. Marco Camertoni)

 

Tai kiek kitoks Italijos regionas. Jis ramesnis ir jaukesnis, kiek toliau nuo turistų akių. Pasislėpęs tarp kalnų ir tipinių Viduržemio horizontų, kur žaliuoja smaragdiniai itališki miškeliai su įsispraudusiais alyvmedžių laukais tarp jų. 

Umbrija garsėja gausiu, aukštai kalvų viršūnėse pasislėpusių pilių ir abatijų pasirinkimu, todėl išskirtinė vieta vestuvėms čia – garantuota. Tai tikrai nepaprastos vietos jūsų šventei, nes regionas pasižymi puikiu vietiniu meniu ir nuostabiais vaizdai kiek tik akys užmato. Na, o jauniesiems draugiškos kainos leidžia man suorganizuoti vestuves, kad ir kokia bebūtų jūsų svita – kiekvienai šventei pasiūlysiu tinkamą sprendimą.

Šiaurės Italija – Como prabanga ir Lago Maggiore romantika

40 - vilma wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka Como – prabanga ir romantika vienoje vietoje (nuotr. P. Rakštikas)
Como – prabanga ir romantika vienoje vietoje (nuotr. P. Rakštikas)

 

Como ežero pakrantės – tai prabangių vilų lokacija, nes ne viena pasaulio įžymybė čia turi savo vilas. Tai puiki vieta vestuvėms Italijoje, jeigu vertinate prabangą su nuostabiais vaizdais į ežero gelmes.

Prabangiose vilose ir Grand Hotel  viešbučiuose  yra puiki galimybė suorganizuoti šventę neribotam  jūsų svečių skaičiui. Tačiau, jeigu norisi išskirtinės aplinkos šventei ir gyvenimo visiems kartu, tai reikėtų gerai paskaičiuoti. Svečių apgyvendinimas viloje dažnai būna ribotas.

Smagūs šeimyniniai viešbučiai, su vaizdu į Como ežerą, taip pat mielai priims jus ir jūsų artimiausių svečių palydą. Na, o puikūs ežero pakrantės parkai ar ežero viduryje stūksanti sala be kalbų tiks jūsų civilinei santuokai. Tiesa, šioje Italijos dalyje teks organizuoti tik civilinę santuoką, nes bažnytinė santuoka čia negalima.

Renkantis Como pakrantę savo šventei, reikia apsvarstyti ir tai, kad siauri ežero pakrantės keliukai sukelia šiek tiek nepatogumų norint judėti didelei žmonių grupei. Tačiau puiki išeitis – garlaivis. Jis gali tapti alternatyva tiek judėjimui iš vienos vietos į kitą, tiek ir smagiam aperityvui denyje po jūsų šventės. Tiesa, kaip žinia, išskirtiniai bei prabangūs dalykai ir kainuoja išskirtinai.

Visgi tiems, kurie nenori atsisakyti svajonės susituokti bažnyčioje žydrųjų ežerų ir snieguotų kalnų viršūnių apsuptyje, siūlau Lago Maggiore. Čia nuostabi vieta vestuvėms šiaurės Italijoje, nes galima ir civilinė, ir bažnytinė santuoka, o kainos tikrai prieinamesnės nei prabangiame Como.

29 - vilma wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka Lago Maggiore – romantiška ežero gaiva (nuotr. Piero Gatti)
Lago Maggiore – romantiška ežero gaiva (nuotr. Piero Gatti)

 

Italijai būdingos salos ežero viduryje jus nustebins savo aplinka ir romantiška atmosfera. Taip pat šalia Lago Maggiore rasite ir išskirtinius viešbučius apgyvendinimui,  nuotaikingus pasiplaukiojimus garlaiviu iki Isola bella salos ir egzotišką botanikos sodą, kuris puikiai pasitarnaus jūsų fotosesijai. Patogus susisiekimas, istoriniai parkai ir smagūs pasivaikščiojimai ežero pakrante leidžiantis saulei nepaliks abejingų.

Apulija – meilė, maistas ir jūs

Apulija, tai išskirtinių maisto tradicijų regionas. Čia tikros itališkos vestuvės trunka tris dienas ir būna tokios gausios kaip ir senosios lietuviškos. Todėl lietuvaičiams Apulija ypač puiki vieta vestuvėms. Šiame regione siūlau atkreipti dėmesį į senovinius dvarus , kurie gali priimti ir dideles svečių svitas, ir kiek mažesnius vestuvininkų būrelius.

Daugelis šių dvarų įsikūrę vos keli šimtai metrų iki jūros, o jų teikiami patogumai jus apsups visos kelionės metu. Atnaujinti itališki kambariai, prabangūs baseinai ir pietietiškas svetingumas yra tiesiog neatsiejami nuo Apulijos. Tiesa, ir vestuvių biudžetas čia gali būti įvairus, todėl kviečiu susisiekti ir gauti asmeniškai jums pritaikytą pasiūlymą.

Verta paminėti, kad šį regioną siūlau išskirtinai tiems jauniesiems, kurie jau šiek tiek pažįsta Italiją. Renkantis šią vietą reikia žinoti, kokia gali būti toji pietietiška dvasia ir vietinių temperamentas. Pietų Italija – tai nuostabus vietinis chaosas, prie kurio nepratę lietuviai gali išsivežti kiek negatyvius prisiminimus. Pirmajam kartui Italijoje rekomenduoju rinktis šiauriau esančius regionus.

Dolomitų kalnai – ekstremali vieta vestuvėms

37 - vilma wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka Gamtos didybė ekstremalumų mėgėjams – kalnai (nuotr. Alberto-Alessandra)
Gamtos didybė ekstremalumų mėgėjams – kalnai (nuotr. Alberto-Alessandra)

 

Ekstremalumai ir nuotykiai yra neatsiejami  nuo vestuvių šventės Dolomitų kalnuose. Šis regionas yra visiškai kitoks nei šurmulinga vidurio Italija, tačiau ne ką mažiau jaudinantis ir romantiškas. Rekomenduoju rinktis Dolomitų kalnus drąsiems gamtos mylėtojams.

Santuoka šioje vietoje reiškia nuotykiais papuoštą kelionę slėniu, pasiplaukiojimą svaiginančiame Braižo ežere ir galiausiai – pakilimą į Lavaredo Dolomitų kalnų viršūnes. Čia jūsų lauks kvapą gniaužanti civilinė santuoka papuošta didingomis kalnų viršūnėmis, o po jos – fotosesija ir iškyla ežero pakrantėje.

Jūsų šventė, su visa svita, taip pat gali persikelti į tradicinę tirolietišką pily. Kalnų papėdėje žvelgdami į vynuogynų slėnius tikrai pajusite krašto didybę. Tiesa, vestuvių šventės kaina čia taip pat yra kiek aukštesnė, bet verta kiekvieno išleisto cento.

 

Vis dar negalite apsispręsti ar turite klausimų? Susisiekite su manimi ir aš suorganizuosiu įspūdingiausią šventę jūsų gyvenime.

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis: