Itališkos vestuvės: dekoracijos, meniu ir muzika

Itališkos vestuvės: dekoracijos, meniu ir muzika

Itališkos vestuvės – tai penkių jūrų ir kalnų simfonija, tai pats geriausias vynas ir nuostabūs patiekalai. Tai – ir saulė, ir girios, ir ežerai. Bet svarbiausia – tai meilė šaliai, kurią pasirinkote. Jos nebus tokios, kaip Lietuvoje, nes jos bus autentiškai itališkos, kad išsivežtumėte tik pačius įspūdingiausius prisiminimus.

Itališkos vestuvės nereikalauja didelių dekoracijų

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Italijoje 2024 2025 _ Vilma Rapšaitė _ vestuvių dekoras stalas gėlės žvakės meniu
Vilma Wedding & Event Planner: Vestuvių dekorui Italijoje pakaks kelių jūsų dienos gėlių – minimalizmas čia labai vertinamas. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Vestuvės Italijoje reiškia, kad jums neprireiks didžiulių puokščių, margaspalvių gėlių ar tūkstančio žvakių. Kur tik pažvelgsite, šioje šalyje jus pasitiks kerintys horizontai, įspūdingi vilų interjerai ar išpuoselėti sodai. Toskanoje rasite vyno ūkelius, šalia Komo ežero pasitiks prabangios vilos, o Amalfio pakrantėje kone iš kiekvienos šventinės vietos matysite jūrą ir tūkstančius natūraliai čia augančių gėlių.

Pompastiniai sprendimai šioje šalyje bus brangūs, o atrodys itin pigiai. Nes renkantis dideles puokštes užgožiančias vietos autentiškumą gali atrodyti, kad nevertinate to, ką Italija jums suteikia visiškai už dyką, tiesiog būdama savimi.

Čia visuomet verčiau rinktis minimalistinius sprendimus: plaukiojančias žvakes, skaidraus stiklo vazas, citrinas, alyvmedžio šakelę ar vieną kitą jūsų dienos žiedą. Taip apjungsite savo ir Italijos identitetus nenuslopinant vienas kitą, o išryškinant tai, ką turite geriausio.

Meniu – autentiškas ir išskirtinis

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvių planavimas organizavimas koordinavimas Italijoje 2024 2025 _ Vilma Rapšaitė _ maistas _ meniu _ stalas
Vilma Wedding & Event Planner: Itališkas meniu yra kitoks nei lietuviškas – kviečiu išmėginti. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Taip, Italija garsėja picomis, tačiau jas pasiūlysiu dienai prieš arba po santuokos, kur galėsite neoficialioje aplinkoje kartu su svečiais pasimėgauti ne tik degustacija, bet ir gaminimo procesu. Tačiau šventinis meniu šioje šalyje gali pasiūlyti kur kas daugiau.

Kitaip nei dažnoje šventėje Lietuvoje, čia neišvysite nukrautų stalų. Taip ne tik sumažinamas vizualinis triukšmas ir šventės vieta atrodo švaresnė bei estetiškesnė, bet ir išlaikoma kiekvieno patiekalo kokybė. Na, o apie itališko maisto aukščiausią kokybę jau sklando legendos. Juk joks save gerbiantis šefas neleis sau patiekti į stalą kažko, kas 100 procentų neatitinka standarto.

Būtent dėl šios priežasties kiekvienas patiekalas atkeliaus į stalą savu laiku, tiesiai iš virtuvės. Dažniausiai tai būna užkandis, makaronų patiekalas, pagrindinis patiekalas ir desertas. Dažnai prieš sėdant prie stalo jums bus pasiūlytas ir pasitikimo aperityvas su taure prosecco ir vieno kąsnio užkandžiais. O kai kurie restoranai dar taip pat pasiūlo ir skonių paletę atgaivinantį užkanduką prieš desertą.

Savaime suprantama, kad kiekvienas regionas pasiūlys savo išskirtinį meniu, tačiau standartiškai tarp pasirinkimų išvysite jautienos ar vištienos ir žuvies patiekalus, būtinai makaronus, nemažai patiekalų su pomidorais bei baziliku ir, žinoma, pačius geriausius šalies sūrius. Tačiau jeigu vieno ar kito produkto vartoti negalite – neišsigąskite. Kiekvienas restoranas, su kuriuo dirbu, pasiūlo specialų meniu tiek vegetarams, tiek maisto netoliaravimų turintiems. Na, o dėl vaikų bijoti išvis nereikėtų, nes jiems pateikiamas meniu labai standartinis ir atitinkantis dažno vaiko valgymo įpročius.

Muzika ir šokiai

Vilma Wedding& Event Planner _ Vilma Rapšaitė _ santuoka užsienyje _ gyvo garso atlikėjai _ vakaro pramogos _ šventė 2024 2025
Vilma Wedding& Event Planner: Gyva muzika yra geriausias vakaro pasirinkimas. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Nieko nėra nuostabiau už muziką Italijoje, kai aplink mylimiausi žmonės, skanus maistas, svaiginantis vynas ir užburianti aplinka. Na, nebent itališkos vestuvės su gyva muzika. Būtent gyvo garso atlikėjus dažniausiai siūlau savo poroms, kad jos galėtų pajusti tikrą, autentišką Italijos grožį iš visų geriausių jos pusių.

Tai gali būti saksofonas ar smuikas, įmanomas ir gitaros ar net arfos skambesys jūsų šventėje. Na, o jeigu mėgstate, tai rekomenduosiu grupę su vokalu, kurie tikrai išpildys visus jūsų muzikinio fono pageidavimus.

Žinoma, muzikos reikėtų nepamiršti ir ceremonijos metu, tačiau apie tai pasikalbėsime jau artėjant jūsų šventei. Kviečiu registruotis į konsultaciją, kad jūsų itališkos vestuvės taptų nepamirštamomis.

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Itlijoje _ santuoka užsienyje _ Toskana _ Como _ Maggiore _ Amalfio pakrantė _ Umbrija _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Vilma Rapšaitė
Vilma Rapšaitė – jūsų svajonių vestuvių Italijoje organizatorė

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis: