Kelionė į Italiją – svarbiausi dalykai, kuriuos privalote žinoti

Kelionė į Italiją – svarbiausi dalykai, kuriuos privalote žinoti

Kelionė į Italiją, ypač, kai ji bus palydima naujos šeimos sukūrimo, yra nepakartojama patirtis. Tačiau per tiek metų, kiek teko susidurti su keliaujančiais į šią šalį, man pavyko išskirti keletą dalykų ir informacijos, kurie nėra savaime suprantami, bet labai reikalingi dar prieš sėdant į lėktuvą.

Italijoje nerasite Uber ar Bolt

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Italijoje _ santuoka užsienyje _ transportas _ taxi _ traukiniai _ vairuotojai _ nuomotas automobilis _ Vilma Rapšaitė
Vilma Wedding & Event Planner: Pavėžėjų paslaugų Italijoje nėra – arba keliaujate viešuoju, arba nuomojatės automobilį. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Kelionė į Italiją bus kur kas sklandesnė, kai vyksite čia jau žinodami, kad pavėžėjų paslaugos šioje šalyje neegzistuoja. Ar tai gerai? Nelabai, bet yra kaip yra. Vadinasi jums reikės kitų variantų.

Mano rekomendacija – nuomotis motorolerį. Jis nedidelis, gana pigus, o ir su parkavimu tikrai nebus problemų. Kitas variantas – automobilis – tiks ilgesnėms kelionėms ar pervažiavimui iš vieno regiono į kitą, tačiau miestuose su automobiliu bus problematiška, nes siaurutės gatvės ir maža parkavimo erdvė gali apkartinti patirtį.

Tiesa, keliaujantiems tolėliau, labai rekomenduoju sėsti į traukinį. Ypač tai pasiteisinusi praktika šiaurinėje Italijos dalyje. Traukinys yra pigus ir paprastas būdas keliauti.

Nerezervuokite taxi

Vilma Wedding & Event planner _ vestuvių planavimas organizavimas koordinavimas Italijoje 2023 2024 2025 _ Vilma Rapšaitė _ Amalfio pakrantė _ transportas
Vilma Wedding & Event planner : Pasigaukite taxi prie oro uosto, bet nerezervuokite iš anksto, nes tai beprasmiška. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Pratęsiant transporto temą, kviečiu gerai pagalvoti, ar jums tikrai verta iš anksto rezervuoti taxi pervežimui iš oro uosto į viešbutį. Tokia paslauga dažnai būna du kartus brangesnė ir dar kartais įtartina.

Verčiau atvykę į Italiją ir išlipę iš lėktuvo keliaukite tiesiai prie šalia laukiančių taxi. Tokiu atveju tikrai bereikalingai nepateksite į tamsų skersgatvį, greičiausiai sutaupysite nemažą sumelę ir būsite tikri, kad vairuotojas jus paleis prie viešbučio durų ar bent jau labai arti jų.

Kelionė į Italiją tik su grynaisiais

Vilma Wedding & Event Planner _ arbatpinigiai _ pinigai Italijoje _ santuoka užsienyje _ planuotoja organizatorė koordinatorė Vilma Rapšaitė _ kelionė į Italiją
Vilma Wedding & Event Planner: Koteiliui, ledams ar puodeliui kavos būtinai turėkite grynųjų. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Na, nebūtina visus pinigus vežtis tik grynais, bet jų turėti smulkioms išlaidoms yra tiesiog privaloma. Italai nesupranta, kaip už kavą ar porciją gelato galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, nes tai – per maža sąskaita. Lygiai tas pats gali būti ir suvenyrų kioskeliuose, kuriuose greičiausiai vis vien sustosite.

Todėl būtinai pasiruoškite grynųjų smulkioms išlaidoms ir geriausia, jeigu tai padarysite dar būdami Lietuvoje. Mažos sumos išgryninimas – ne bėda, bet jeigu gryninsite daugiau, jums bus pritaikomas nemažas mokestis. Taip pat verta atkreipkite dėmesį, ar jums reikalingas valiutos konvertavimas, nes tokiu atveju išgryninimo paslauga kainuos dar daugiau.

Arbatpinigių neprireiks

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvių planavimas organizavimas koordinavimas 2023 2024 2025 _ Vilma Rapšaitė _ vakarienė Italijoj
Vilma Wedding & Event Planner: Jei sėdite prie stalelio, į jūsų sąskaitą jau įskaičiuotas „staltiesės mokestis“. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Nors grynieji jums pravers, štai arbatpinigiams jų tikrai neprireiks. O jeigu tiksliau, tai Italijoje jums išvis nereikia palikti papildomų kelių eurų padavėjui, nebent jis jums tikrai labai labai patiko.

Taip yra todėl, kad šioje šalyje, sėdant prie stalelio, jums automatiškai į sąskaitą bus įtrauktas „staltiesės mokestis“, kuris gali siekti nuo 1,5 iki 6 eurų, priklausomai nuo kavinės ar restorano. Tačiau jeigu susimokėti šio mokesčio nesinori, kavą ar kokteilį galite užsisakyti ne prisėdę prie stalelio, o kartu su vietiniais italais prie baro.

Štai keturi dalykai kuriuos privalu žinoti ne tik jaunavedžiams, bet ir bet kuriam atvykstančiam į Italiją. Na, o jeigu jums kyla papildomų klausimų, visuomet juos galime aptarti konsultacijos metu.

 

Iki pasimatymo, Italijoje!

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Itlijoje _ santuoka užsienyje _ Toskana _ Como _ Maggiore _ Amalfio pakrantė _ Umbrija _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Vilma Rapšaitė
Vilma Rapšaitė – jūsų svajonių vestuvių organizatorė Italijoje

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis: