Vestuvės Amalfio pakrantėje: ką pamatyti ir aplankyti?

Vestuvės Amalfio pakrantėje: ką pamatyti ir aplankyti?

Vestuvės Amalfio pakrantėje yra labai populiarus sprendimas, ypač ankstyvą pavasarį ar vėlyvesnį rudenį. Čia tuo metu būna šilta, dažnai lepina saulė, o sužydę gėlės ir mėlyna jūra tiesiog užburia. Tačiau vestuvės – tik viena diena. O jaunieji ir svečiai dažnai atvyksta kur kas ilgesniam laikui. Todėl nusprendžiau su jumis pasidalinti savo idėjomis, ką galite pamatyti ir nuveikti šiame ypatingame Italijos kampelyje.

Amalfis

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Italijoje Vilma Rapašitė _ Amalfis _ ką pamatyti
Vilma Wedding & Event Planner: Amalfis yra lyg Amalfio pakrantės sostinė, kurią aplankyti tiesiog privaloma. (Nuotr. Pexels)

Ten, kur pajūriu driekiasi aukštieji Latarų kalnai. Ten, kur graikų dievai gelbėjo Odisėją nuo sirenų, prieš jus atsivers įspūdingo grožio jūra.

Ten, kur į Rytus bures kėlė pirmosios Italijos jūrų respublikos laivai, iš kelionių pargabenę šilkus, įmantrių raštų kilimus, kavą ir, žinoma, prieskonius, pačiame didingos Amalfio pakrantės centre, tarp Neapolio ir Salerno jūsų laukia įspūdingasis Amalfio miestelis.

Jau balandžio viduryje čia vyrauja maždaug 20 laipsnių šiluma, gatvės ir gatvelės nusėtos šimtais tūkstančių spalvingų pavasarinių žiedų, o kai kur dar juntamas saldus citrinmedžių žiedų kvapas susimaišęs su jūros gaiva. Vietiniai kaičia stiprią kavą, serviruoja šviežius saldumynus ir kviečia prisėdus pasimėgauti Viduržemio malonumais žvelgiant į miestelį po kojomis.

Positanas

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Amalfio pakrantėje _ santuoka užsienyje _ Positanas _ Vilma Rapšaitė _ planavimas organizavimas koordinavimas
Vilma Wedding & Event Planner: Positanas – viena dažniausių turistų stotelių dėl dieviškų kokteilių su nepakartojamais horizontais. (Nuotr. Pexels)

Niekuomet nesilankiusiam šiame miestelyje apibūdinti jį galėčiau tik pavadindama žavinga turtingųjų užuovėja. Viskas šioje vietoje spindi prabanga ir didybe. Galbūt todėl, kad Positanas įsitaisęs į stačius kalvų šlaitus ir žvelgia į pasaulį iš paukščio skrydžio. O galbūt dėl to, kad čia netrūksta įvairiaspalvių autentiškų Antikinės Romos vilų, kurios dabar atviros ir turistams.

Vaikštant siaurutėmis Positano gatvelėmis galima pasijusti it filme – prabangios krautuvėlės, kavinukės ir Campari siūlantys barai, pastelinėmis spalvomis pasidabinę dailiai įdegę vietiniai, citrinmedžiai ir spalvingi bugenvilijų klodai. O vos pasukus žvilgsnį, šiame vertikaliame miestelyje, iškart atsiveria skaisčiai mėlynos jūros horizontai.

Būtent linas čia turi ypatingą vertę. „Moda Positano“ – išskirtinė mada, kuri glaudžiai siejasi su įvairiausių lininių drabužių kūrimu, kuriuos, kasmet prišvartuodavęs savo prabangią jachtą, įsigyti atkeliaudavo net pats Fiat įkūrėjas Gianni Anielli su savo šeima.

Ravelis

Vilma Wedding & Event Planner _ Ravelis _ Ravello parkas _ santuoka Italijoje _ Vilma Rapšaitė _ vestuvių planuotoja koordinatorė 2024 2025
Vilma Wedding & Event Planner: Ravelio miestelyje gausu nepaprastai gražių sodų, kurių žydėjimas nesibaigia net rudenį. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Jeigu švenčiate savo meilės šventę, tai greičiausiai nepralenkėte šio aukštai įsikūrusio miestelio.

Ravelio miestelis buvo įkurtas dar 9 amžiuje, ant 107 metrų aukščio uolos, nuo kurios atsiveria pasakiški Amalfio pakrantės jūros vaizdai. Ši vieta jau dešimtį amžių saugo savo istorinius paminklus, kuriems būtų sunku atrasti lygių.

Vienas jų – Villa Cimbrone „begalinis balkonėlis“, kuris kartu su vila buvo atstatytas 1904 metais. Čia, kur neaprėpiamais jūros toliais mėgavosi Churchillis bei legendinė Sophia Loren, kur kolonas puošia istoriniai biustai, pasak žymaus režisieriaus ir choreografo Gore Vidal atsiveria „gražiausias vaizdas pasaulyje“. Esu tikra, kad čia apsilankyti norėtų kiekvienas.

Kaprio sala

Vilma Wedding & Event Planner _ Kaprio sala _ kelionės Italijoje _ Italija Kitaip _ Vilma Rapšatė _ bažnytinė simbolinė civilinė santuoka 2024 2025
Vilma Wedding & Event Planner: Kaprio sala garsėja ypatingais kvepalais ir nepaprastais sodai, kuriuos labai rekomenduoju aplankyti. (Nuotr. Pexels)

Didžiojo Romos imperatoriaus Augusto įgula, plaukusi audroje dreifuojančiu laivu, staiga priešais save išvydo tris didžiules nieko gera nežadančias jūroje iškilusias uolas, kurių bijodami jie sustojo. Tik pirmųjų saulės spindulių šviesa jiems atvėrė akis – jie suprato atradę rojų žemėje.

Čia, prieš jų akis, atsivėrė nežemiško mėlynumo vandenyse liūliuojanti, apsupta didingų uolų ir pasipuošusi niekur kitur nematytomis gėlėmis, Kaprio sala.

Imperatorius Augustas labai greitai pajuto šios salos potencialą – pastatė joje neapsakomo grožio vilas, vandens cisternas ir apsodino kvapą gniaužiančiais sodais – šią salą jis pavertė tikra imperatoriška atostogų vieta. Nors svarbu paminėti, jog būta ir dar įnoringesnių valdovų. Štai imperatorius Tiberio tiesiog savo malonumui pastatė net 12 nuostabių vilų, kurių istorija ir palikimu galime džiaugtis iki šiol.

Būtent ši sala ilgą laiką buvo medaus mėnesio topuose ir esu tikra, kad jums čia taip pat patiktų.

 

Taip, apkeliauti visą Amalfio pakrantę, pamatyti, išragauti ir išjausti savaitgalio nepakaks. Bet net jeigu atvykote tik trumpam, labai tikiuosi, kad šie mano pastebėjimai padės jums susidėlioti kelionės maršrutą. Kad prieš santuoką arba po jos bent pusdienį čia galėsite pakeliauti ir pagyventi kaip tikri italai – La Dolce Vita ritmu!

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Itlijoje _ santuoka užsienyje _ Toskana _ Como _ Maggiore _ Amalfio pakrantė _ Umbrija _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Vilma Rapšaitė
Vilma Rapšaitė – jūsų svajonių vestuvių organizatorė Italijoje.

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis: