Kiek kainuoja vestuvės Italijoje – amžinas klausimas?

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje – amžinas klausimas?

Esu įsitikinusi, kad perkant prekę jums kur kas svarbiau už kainą yra jos kokybė, tačiau gyvename laikais, kai pinigai yra svarbus akcentas bet kokioje situacijoje. Todėl nei kiek nenustembu, kai sulaukiu kainos klausimo. Ir atsakyti galiu netgi čia ir dabar – vestuvės Italijoje kainuoja tiek pat, kiek ir Lietuvoje. Kiek tai būtų skaičiais? Sužinosite tik tuomet, kai man atsakysite į šiuos klausimus:

Kur vyks jūsų vestuvės Italijoje?

Vilma Wedding & Event Planner _ Vilma Rapšaitė _ vestuvės užsienyje _ santuoka Italijoje _ villa Balbianello _ vestuvių kaina _ Komo ežeras _ Lago di Como
Vilma Wedding & Event Planner: Italijos regionas turi nemenką įtaką vestuvių kainai, todėl tai turėtų būti vienas pirmųjų sprendimų planuojant. (Photo: Ilja Sivakoff photography)

Ne, pirmas klausimas man tikrai nėra bažnyčios ar vilos. Pirmiausia mane domina, kokį regioną Italijoje įsivaizduojate kaip tinkamiausią jūsų šventei. Mano top penketuke puikuojasi: Šiaurės Italija, Amalfi pakrantė, Umbrija, Toskana ir, žinoma, kalnai. Tačiau tai nereiškia, kad negalite rinktis jums mielesnio krašto – dirbu visoje Italijoje.

Tik tuomet, kai išsiaiškinsiu, koks regionas jums arčiausiai širdies, galėsime pereiti prie smulkesnių klausimų.

Jūsų santuoka bus civilinė ar bažnytinė?

Vilma Wedding & Event Planner _ Vilma Rapšaitė _ vestuvės Italijoje covid-19 metu _ santuoka užsienyje _ Kalabrija _ pietų Italija _ vestuvių koordinavimas užsienyje _ santuokos planuotoja _ bažnytinė santuoka-min
Vilma Wedding & Event Planner: Tiek ciilinė, tiek bažnytinė santuoka, skirtinguose regionuose gali kainuoti skirtingai. (Photo: Pierpaolo Perri Photography)

Ne, aš tikrai to klausiu ne tam, kad pamėginčiau atkalbėti nuo vieno ar kito varianto. Tiesiog Italijoje, skirtingai nei Lietuvoje, ceremonijų įkainiai yra labai skirtingi. Tiesa, jie skiriasi ne tik nuo santuokos rūšies, bet ir nuo konkrečios vietos, kurioje norėtumėte susituokti.

Vadinasi apie tai turite pagalvoti iš anksto. Ypač renkantis bažnytinę santuoka, nes šios vestuvės Italijoje gali ir neįvykti taip greitai – pirmiausia teks pasiruošti dokumentus.

Vila ar restoranas?

Vilma Wedding & Event Planner _ Vilma Rapšaitė _ santuoka užsienyje _ šventė viloje _ vestuvės po atviru dangumi _ minimalus dekoras
Vilma Wedding & Event Planner: pradėkime nuo jūsų noro išgryninimų, tai padės lengviau apsispręsti, kur organizuosime jūsų šventę.

Jūsų vestuvių Italijoje kaina gali labai kisti priklausomai nuo to, kur pasirinksite atšvęsti savo meilę: viloje, restorane, o gal privačiame vyno ūkyje? Visos šios vietos yra labai skirtingos, todėl ir jų kaina tikrai svyruos.

Tiesa, čia galime pradėti derintis prie jūsų turimo biudžeto, nes nors ir meniu kainos nebus labai skirtingos, kai kur galimi papildomi mokesčiai. O kai kur jų galima išvengti.

Kiek kainuoja vestuvės Italijoje su svečiais?

Vilma Wedding and Event Planner_Vilma Rapšaitė_vestuvės užsienyje_aperityvas_Italija_maisto tradicijos_šventės_vestuvių organizatorė_santuokos planuotoja Italijoje
Vilma Wedding & Event Planner: vestuvės su svečiais įmanomos net ir neišpučiant biudžeto.

Vestuvės Italijoje kartais gali atrodyti kaip vienaragis, apie kurį girdėjome, bet savo akimis nematėme, todėl labai sunku juo patikėti. Drąsiai sakau – nusiraminkite. Net ir su svita jūsų vestuvės šioje šalyje tikrai gali įvykti. Man tereikia žinoti, kiek svečių planuojate kviesti.

Žinoma, nepamirškite, kad prie svečių skaičiuojami ir tėvai, liudininkai ar vaikai. Na ir nepamirškite prie bendro žmonių skaičiaus priskaičiuoti savęs.

O kas mokės už svečių viešnagę?

Vilma Wedding & Event Planner _ santuoka Italijoje _ vestuvės užsienyje 2022 _ vestuvių planuotoja Italijoj _ santuokos koordinatorė _ vestuvių organizatorė _ Lago Maggiore _ Šiaurės Italija
Vilma Wedding & Event Planner: Pasiūlykite savo svečiams, vietoje materialių dovanų, padovanoti jums buvimą šalia. (photo: Gfoto)

Taip, pakviesti svečius į vestuves Italijoje ir padengti tik pirmosios jų nakties čia išlaidas yra visiškai normalu – taip elgiasi daugelis jaunavedžių. Tiesa, šalia to dar nepamirškite apsvarstyti ir galimybės savo svečiams pasiūlyti vietoje fizinės dovanos jums padovanoti savo buvimą šalia. Tai sutaupys jūsų biudžetą ir nesukels streso svečiams galvojantiems apie dovaną.

 

Taigi, kiek kainuoja vestuvės Italijoje? Tiek, kiek panorėsite arba tiek, kiek Lietuvoje, o gal net truputį mažiau. Tai be galo individualus klausimas, į kurį atsakyti iškart neįmanoma. Na, o jeigu atsiras žmogus, kuris iškart galės jums apibrėžti kainą, tai neverta tikėtis, kad bus itin atsižvelgta į jūsų norus ir svajones.

Rinkitės vestuves ne pagal kainą, o pagal vertę.

vestuvesitalijoje.com vilmawedding.com vilma rapšaitė rapsaite wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka
Vilma Wedding & Event Planner – jūsų svajonių vestuvių Italijoje organizatorė

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin