Santuoka Italijoje: nuo simbolinės iki bažnytinės

Santuoka Italijoje: nuo simbolinės iki bažnytinės

Santuoka Italijoje, dar tik pradedantiems domėtis apie šią galimybę, gali atrodyti paini, sudėtinga ir neverta laiko. Tiesa ta, kad turint vestuvių planuotoją niekas nebus taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti, o galimybių turime ne vieną ir ne dvi.

Simbolinė ceremonija Italijoje

Vilma Wedding & Event Planner _ simbolinė santuoka ceremonija Italijoje _ vestuvės užsienyje _ vestuvių planavimas organizavimas koordinavimas 2024 2025 _ Vilma Rapšaitė
Vilma Wedding & Event Planner: Simbolinė ceremonija užsienyje yra lengviausias kelias atšvęsti vestuves be jokių įsipareigojimų savivaldybei. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Tai – pats paprasčiausias ir lengviausias būdas sumainyti aukso žiedus autentika ir egzotika alsuojančioje Italijoje. Čia jums neprireiks dokumentų pildymų ir užsakymų, nereikės liudininkų, neprivalėsite samdyti savivaldybės darbuotojo ceremonijos vedimui. Tačiau tai turės savo kainą.

Simbolinė santuoka yra jautri, be galo graži ir visa tik apie jus ir jūsų naują šeimą. Bet ji neturi jokios teisinės galios nei vienoje valstybėje. Taip, širdyse būsite susituokę, tačiau jeigu norėsite oficialaus statuso, teks keliauti į artimiausią civilinės metrikacijos skyrių ir priesaiką sakyti dar kartą.

Gerai tai, kad simbolinė ceremonija, iš esmės, gali vykti bet kur, kur mums bus leista susiburti. Tai reiškia, kad net ir vilos vidiniame kieme, ant uolos krašto ar ant jūros kranto jūsų santuoka, teoriškai, bus galima.

Civilinė santuoka Italijoje

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvių organizatorė planuotoja koordinatorė Vilma Rapšaitė _ 2023 2024 _ civilinės santuokos dokumentai _ galiojanti santuoka Lietuvoje
Vilma Wedding & Event Planner: Civilinė santuoka Italijoje vyksta italų kalba, tačiau turint mane jums vertėjo neprireiks. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Turbūt pati populiariausia santuokos rūšis yra civilinė, nes jai paruošti dokumentus lengva ir paprasta, o sudaryta santuoka Italijoje galioja visoje Europoje. Įdomus faktas – būtent civilinės ceremonijos Italijoje vyksta italų kalba, nes jus sutuoks savivaldybės atstovas italas. Žinoma, baimintis nereikėtų, nes aš būsiu jūsų vertėja ir tikrai padėsiu pasiekti didįjį „Si“.

Civilinė ceremonija galima ne tik su svečiais ir liudininkai, bet ir be jų. Jūs galite šią dieną pasirinkti būti tik dviese, o aš suorganizuosiu viską, ko jums prireiks, kad santuoka būtų validi.

Bažnytinė santuoka Italijoje

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvių Italijoje planavimas organizavimas koordinavimas 2024 2025 _ Vilma Rapšaitė _ bažnytinė galiojanti Lietuvoje
Vilma Wedding & Event Planner: Bažnytinė ceremonija Italijoje taip pat galima! (Nuotr. Egles studio – Photography)

Drąsiai galiu teigti, kad bažnytinė santuoka pastaraisiais metais išgyvena savo Renesansą tarp lietuvių porų. Manau, kad nedaugelis iki šiol žinojo, jog net ir Italijoje sudaryta bažnytinė santuoka yra visu šimtu procentų galiojanti Lietuvoje. Na, o tai supratę jaunieji pasipylė lyg iš gausybės rago.

Žinoma, bažnytinei santuokai reikalingi visai kiti dokumentai, o tai reiškia, kad jų paruošimas gali užtrukti ir mums reikia pradėti ruoštis anksčiau nei civilinei ar simbolinei santuokai. Tačiau viską susitvarkius ir pasiruošus, pasirinktoje Italijos bažnyčioje jūsų svarbiausią dieną jus pasitiks kunigas lietuvis, kuris ir laikys mišias bei laimins jūsų santuoką. Tai reiškia, kad susituoksite lietuvių kalba ir joks vertėjas jums nebus reikalingas.

Gal tik svarbu paminėti, kad itališkos bažnyčios turi gana griežtus aprangos reikalavimus ir taisykles, todėl pakviesiu jus susisiekti su manimi prieš apsisprendžiant dėl suknelės, kad turėčiau progą ir galimybę jums patarti. Taip pat privalote žinoti, kad ne visų regionų ir miestų bažnyčios priima svetimšalius, tačiau tikrai padėsiu išrinkti vietą, kurioje galėsite prisiekti savo meilę prieš Dievą.

Pasikalbėkime, aptarkime ir kartu nuspręskime, kokia santuoka jums bus pati tinkamiausia.

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Itlijoje _ santuoka užsienyje _ Toskana _ Como _ Maggiore _ Amalfio pakrantė _ Umbrija _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Vilma Rapšaitė
Vilma Rapšaitė – jūsų svajonių vestuvių organizatorė Italijoje.

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin