fbpx

Vestuvės Italijoje nebūtinai tokios, kokias įsivaizduojame

Vestuvės Italijoje nebūtinai tokios, kokias įsivaizduojame

Kai atvykau į Italiją pirmą kartą, maniau, kad čia juk viskas savaime suprantama. Kas gali taip skirtis elgesyje, kultūroje ir apskritai, kai net neišvykau iš Europos? O pasirodo taip klydau! Ir aš jau jūsų nevarginsiu visais mažais kasdieniais dalykais, kurie italams neatsiejami, o lietuviams nesuprantami. Bet labai noriu pasidalinti keletu pastebėjimų, kaip atrodo tos vestuvės Italijoje ir kuo jos skiriasi nuo daugeliui įprastų?

Žurnalinė vila – nebūtinai šventei

Oi kiek daug itališkų vilų dabar puošia įvairius lietuviškus (ir ne tik) žurnalus. Ten nufotografuotos nuostabios salės, meno kūriniai, šimtamečiai koridoriai ir dar begalės dalykų, kuriuos pamačius apsąla širdis. Bet žinokite, net jeigu ta vila aprašyta vestuvių žurnale, tai dar nereiškia, kad jūsų vestuvės Italijoje vyks būtent čia.

Vilma Wedding and Event Planner_vestuvės Italijoje_Vilma Rapšaitė_vestuvių planuotoja_vestuvių organizavimas Italijoje_istorinės vilos Italijoje
Istorinės vilos Italijoje gali tapti jūsų fotosesijos vieta, tačiau labai maža tikimybė, kad jums bus leidžiama čia surengti ir šventę.

Įsivaizduokite įspūdingą barokinę vilą su originaliu parketu ir šimtus metų skaičiuojančiais paveikslais ant sienų. O jeigu dar koks išskirtinis gobelenas aptrauktas ant krėslų? Taip, atrodo labai įmantriai. Bet kas iš viso to liktų, jeigu visą sezoną čia ūžtų vestuvininkai? Ogi tikrų tikriausiai – nieko.

Būtent todėl, kad daugelis vilų Italijoje dabar yra vertinamos kaip šalies paveldas, čia net ne visuomet bus leidžiama užeiti. O jeigu man labai pasistengus ir būsite įleisti, tai turėsite 15-30 minučių fotosesijai, o vėliau keliausime į jūsų tikrąją šventės vietą.

Fotosesija čia ir dabar

Labiausiai italams, o tiesą pasakius ir man pačiai, nesuprantamas dalykas, kodėl jaunieji renkasi varginti save ilgomis kelionėmis iki fotosesijos vietos. Dar baisiau, kad vargšai svečiai, kurie nesigaudo Italijoje ir, greičiausiai, nemoka vietinės kalbos, yra paliekami vieni žaisti kažkokius nesuprantamus žaidimus, kol jaunieji 4 valandas kažkur fotografuojasi. Neatimkite iš svečių laiko su jumis ir iš savęs – jūsų vestuvių laiko. Ši šventė yra nepakartojama, todėl tikrai gailėsitės, jeigu pusę dienos praleisite kelyje.

Vila Cimbrone – bene labiausiai kvapą gniaužianti vila visoje Amalfio pakrantėje. Tai kam keliauti šimtus kilometrų, kai visai šalia yra tokių vietų? (photo: Pinterest)

Vestuvės Italijoje tuo ir žavios, kad čia pat, už kampo, yra nerealūs plotai jūsų fotosesijai. Ar tai būtų miestelio aikštė, ar gėlių laukai, o gal vynuogynai arba tas pats vilos parkas – kiekviena vieta turės nuostabų foną. Na, o jeigu jau tikrai nusprendėte, kad turite tokią vietą, kurioje jums labai labai reikia fotosesijos, ta gal verta pasvarstyti ir šventės perkėlimą arčiau?

Tiesa, kol jūs fotografuositės, aš su savo komanda pavedžiosiu jūsų svečius po šimtamečius parkus, papasakosiu vietinio miestelio istoriją ar supažindinsiu su išskirtiniais horizontais. O gal net ir patys jūsų svečiai pasidarys mini fotosesiją kažkur greta jūsų.

Maistas – šventas reikalas

Taip, lietuviai mėgsta pavalgyti. Bet net ir valgiausias lietuvis neprilygs italui. Žinoma, kiekvienas suvalgom tik tiek, kiek telpa, bet Italijoje pats valgymo procesas yra visai kitoks.

Vilma Wedding and Event Planner_Vilma Rapšaitė_vestuvės užsienyje_aperityvas_Italija_maisto tradicijos_šventės_vestuvių organizatorė_santuokos planuotoja Italijoje
Maitas Italijoje yra labai svarbus, todėl ir valgymo procesas čia – ritualas.

Italui valgymas – tai ritualas. Čia valgoma lėtai, neskubant, mėgaujantis kiekvienu kąsniu. Tikri itališki patiekalai yra ne ragaujami, o, tiesiogine prasme, išjaučiami. Ir vestuvės Italijoje nė kiek nuo viso to neatsilieka. Juk pripažinkime, jeigu švenčiame su svečiais, tai vien aperityvo nepakanka.

Susėdus prie stalo mes kalbamės, juokiamės, bendraujame – visai kitaip nei esame pratę matyti Lietuvoje. Juk net močiutės mūsų sakydavo, kad „jokių kalbų, pavalgysit, o tada ir plepėkit“. Tai štai Viduržemio jūros šaliai, tai visai nebūdinga – čia kalbėkitės prie stalo į valias.

Vestuvės Italijoje – be nukrautų stalų, bet su dekoru

Vestuvės Italijoje gali būti puošiamos nuostabiausiomis gėlių puokštėmis, vazomis, vaisiais ir žvakėmis. Ir viskas tik todėl, kad čia nereikia palikti vietos lėkštei silkutės ar baltos mišrainės. Nors ir kiek neįprasta švenčiant vestuves ne restorane, bet Italijoje jus pasitiks ne nukrauti stalai, o visuomet prieiti pasiruošę darbuotojai.

Vilma Wedding and Event Planner_Vilma Rapšaitė_vestuvių dekoras Italijoje_vestuvių organizatorė Italijoje_santuokos planuotoja_destination wedding
Vestuvinių stalų puošmena Italijoje tampa ne maistas, o gyvos gėlės, vaisiai ar kiti natūralūs aksesuarai.

Visų pirma, vos atvykus į šventės vietą, jūsų lauks putojantis prosecco, kurį paimsite ne nuo stalelio, o iš padavėjo rankų. Jie jus sutinka ir sveikina jūsų šventės dieną, todėl nei kiek nesistebėkite – jūs tikrai ne filme.

Visų antra, visi patiekalai jums bus patiekiami kiekvienam atskirai, ką tik iš virtuvės ir su didžiausia šefo meile. O baigus valgyti, lėkštės bus surenkamos ir nebetrukdys jūsų vakaro. Tiesa, daugelis nežinančių, mano, kad Italijoje pavalgė ir jau viskas. Bet ne, ne. Vestuvės Italijoje būna vainikuojamos bent dviem karštais patiekalais, jau nekalbant apie aperityvą, džentelmenų stalelį ir daug skanaus vyno. Patikėkite, iš šventės Italijoje dar niekas neišvyko alkanas.

Tačiau jeigu jums dar vis kyla klausimų, kviečiu registruotis nemokamai konsultacijai, kur galėsiu daugiau papasakoti, kaip atrodys ta nepakartojama jūsų šventė Italijoje.

vestuvesitalijoje.com vilmawedding.com vilma rapšaitė rapsaite wedding vestuviu planavimas planuotoja vestuves italijoje organizavimas planuotoja patarimai idejos svente santuoka
Vilma Wedding & Event Planner – jūsų nepakartojamos vestuvės Italijoje

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin