Vestuvinis tortas Italijoje: koks jis?

Vestuvinis tortas Italijoje: koks jis?

Turbūt niekam nebėra keista, kai pasakoju apie Italijoje vyraujančias vestuvių madas. Kitos šalys – kitos tradicijos ir tai visiškai normalu. Tačiau tikrai ne viena pora dar vis nustemba, kai pasakau, kad vestuvinis tortas Italijoje taip pat turi šiokių tokių išskirtinumų. Todėl skubu jums papasakoti svarbiausius dalykus apie vestuvinį tortą Italijoje.

Dydis svarbus

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės dviems Italijoje _ santuoka užsienyje _ mikro _ blitz _ vestuvinis tortas _ desertų stalas _ Vilma Rapšaitė _ planavimas koordinavimas
Vilma Wedding & Event Planner: Jeigu vestuves švęsite tik dviese užsakysiu jums mini torčiuką, kuris tikrai pagardins jūsų bendro gyvenimo pradžią. (Photo: Pinterest)

Savaime suprantama, kad švęsdami dviese neužsakinėsite 10-ties kilogramų vestuvinio torto. Tai būtų visiška nepagarba ir maisto švaistymas. Tačiau aš galiu jums užsakyti mažytį, dvejų porcijų torčiuką, kuris tikrai išlaikys tradiciją pagardinti šeimyninį gyvenimą.

Kita vertus, jeigu jau švenčiate su svečiais, atkreipkite dėmesį, kad vestuvinis tortas Italijoje tradiciškai turėtų būti trijų aukštų (net jei vienas ar du torto aukštai būtų tik butaforiniai). Skaičius 3 simbolizuoja begalę dalykų: praeitį, dabartį ir ateitį; šventąją trejybę; pradžią, vidurį ir pabaigą bei t.t. Tai išbaigtumo, tvirtumo ir augimo simbolis, kuris, jeigu tik tikėsite, atneš jūsų šeimyniniam gyvenimui daug gero.

Italijos regionų skoniai

Vilma Wedding & Event Planner _ Amalfio pakrantė _ vestuvės Italijoje _ santuoka užsienyje _ vestuvių organizavimas planavimas koordinavimas 2023
Vilma Wedding & Event Planner: Italijoje verčiu rinkitės lengvus, gaivius tortų skonius, kurie neapsunkins. (Photo: Pinterest)

Net jeigu esate užkietėję smaližiai, labai rekomenduoju suteikti šansą vis dar saldiems, bet labiau gaiviems torto skoniams. Italijoje vykstančiose vestuvėse retai rasime sunkų, sodrų šokoladinį ar karamelinį tortą, nes jie per riebūs ir pernelyg apsunkinantys.

Daug dažniau poros čia renkasi šalies ar regiono tradicijas atspindinčius skonius: tiramisu, citrininio kremo, pistacijų ar lengvos tekstūros vaisinių tortų variacijas.

Kuo puošti?

Vilma Wedding & Event Planner _ Vilma Rapšaitė _ vestuvės Italijoje _ santuoka užsienyje _ Toskana _ vestuvinis tortas
Vilma Wedding & Event Planner: Toskana – alyvmedžių šakelės, Amalfis – citrinos, Šiaurė – kalnų ir ežerų atspalviai. Tikrai rasite kuo išskirtinai papuošti savo itališką vestuvių tortą. (Photo: Pinterest)

Vestuvinis tortas Italijoje visuomet geriausiai atrodys, jeigu nebus užklotas sunkia cukraus antklode, išraizgytas saldainiais ar blizgučiais. Čia visuomet geriau yra vadovautis taisykle „mažiau yra daugiau“.

Rinkitės tortus puoštus žaluma, vaisiais, gyvomis gėlėmis. Vis dar labai madingi ir populiarūs „nuogi“ tortai, kurie nedengiami cukraus mase – jiems pakanka tik dailiai užtepto kremo.

O jeigu mes nenorime torto?

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Italijoje _ santuoka užsienyje _ vestuviniai desertai _ gelato _ ledai _ Vilma Rapšaitė _ Komo _ Toskana _ Amalfio pakrantė
Vilma Wedding & Event Planner: tegul jūsų vestuvės būna išskirtinės visomis prasmėmis – gelato vietoj torto ar šampano staliuko yra nuostabus sprendimas (Photo: Pinterest)

Puikiai suprantu visus, kuriems vestuvinis tortas atrodo kiek pabodusi ir nieko nebenustebinanti tradicija. O gal tiesiog jūsų vestuvės tokios mažos, kad torto užsakyti net neverta? Italija turi šimtus kitų variantų!

Pradedant lengvais it pūkas plikytos tešlos pyragaičiais, ypatingais pieno desertais, gilią istoriją pasakojančiais pyragais ir baigiant tikrais, autentiškais ir be galo skaniais gelato – Italijoje rasite visko. Investuokite savo laiką ir biudžetą į desertą, kuris dienos pabaigoje jus tikrai nudžiugins.

 

Na, o tuos, kurie dar neturi savo vestuvių organizatorės Italijoje, bet norėtų ramiai ruoštis vestuvėms, kviečiu pasikalbėti nemokamoje konsultacijoje, kur suteiksiu atsakymus į pagrindinius vestuvių organizavimo klausimus.

Vilma Wedding & Event Planner _ Vilma Rapšaitė _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Italijoje _ bažnytinė civilinė santuoka užsienyje _ nemokama konsultacija _ Amalfio pakrantė 1
Vilma Rapšaitė – jūsų svajonių vestuvių organizatorė Italijoje. (Photo: Ilja Sivakoff Photography)

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin