Vestuvių fotografija: kodėl Italijoje negali dirbti bet kas?

Vestuvių fotografija: kodėl Italijoje negali dirbti bet kas?

Vestuvių fotografija – vienos brangiausių gyvenimo akimirkų užfiksuotos amžiams. Todėl jų įamžinimas ir įprasminimas turi būti atliktas jeigu ne idealiai, tai bent labai puikiai. Tačiau iš savo asmeninės ir darbinės patirties galiu drąsiai pasakyti, kad tikrai ne kiekvienas fotografas geba teisingai perteikti akimirkos trapumą Italijoje.

Italija ne Lietuva

Vilma Wedding & Event Planner _  Amalfio pakrantė _ vestuvės Italijoje _ santuoka užsienyje _ planavimas organizavimas koordinavimas 2023 _ Vilma Rapšaitė
Vilma Wedding & Event Planner: apšvietimas, oro sąlygos ir dar daug kitų dalykų yra labai svarbūs fotografijai. (Photo: Ilja Sivakoff Photography)

Čia galbūt labiau pradedančiųjų fotografų ar jų klientų klaida, tačiau tikrai atsiranda manančių, kad fotografija yra fotografija, tai koks skirtumas kur tas nuotraukas užfiksuoti. Bet tiesa ta, kad Italija nėra Lietuva nei vienu aspektu, taip pat ir fotografijos.

Jeigu esate bent kiek pažįstami su šio meno pagrindais, tai turbūt jau žinote, kad vienas svarbiausių ir reikšmingiausių dalykų čia yra šviesa. Kaip manote, ar visą laiką Lietuvoje, kur 80% dienų saulę dengia bent lengvi plunksniniai debesėliai, fotografavęs žmogus gali imti ir staiga išmokti fotografuoti nuolat šviečiant aštriai itališkai saulei? Žinoma ne. Tam reikia daug žinių ir dar daugiau praktikos.

Kiekvienas fotografas turi savo stilių

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Vilms Rapšaitė _ vestuvės Italijoje_ santuoka užsienyje _ fotografija _ planavimas 2023
Vilma Wedding & Event Planner: fotografas, kaip ir bet kuris kitas menininkas, turi savo stilistiką. (Photo: Pierpaolo Perri studio)

Visi iki vieno mes turime savo stiliaus pajautimą, savo nuomonę, savo išskirtinumus, o fotografas juk nėra jokia išimtis. Tik jo pasaulėžiūra dar dažnai yra ir gana akivaizdžiai matoma jo kuriamuose kadruose.

Vieni linksta į švelnią romantiką, su smilgomis, rugių laukais, boho skrybėlėmis ir nėriniuotomis suknelėmis. Kiti – visiški modernistai su aiškiomis ryškiomis spalvomis retuše, klasikiniais ar bent jau aiškiai struktūruotais suknelių modeliais ir pan. O treti gali būti ir dar labiau saviti.

Priversti boho fotografą gaudantį natūralias akimirkas fotografuoti, pavyzdžiui, prie Komo, kur visi trokšta aukštosios mados kadrų yra ne tik sunku, bet ir absurdiška.

Kiekviena gatvelė – fotografijos erdvė

Vilma Wedding & Event Planner _ Amalfio pakrantės vestuvės _ santuoka Italijoje _ vestuvės užsienyje _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Vilma Rapšaitė
Vilma Wedding & Event Planner: Itaijos gatvelės yra itin fotogeniškos, tačiau tik geras fotografas pastebės jų ypatingumą. (Photo: Ilja Sivakoff Photography)

Vestuvių fotografija Italijoje yra kiek kitokia nei Lietuvoje ne tik dėl apšvietimo, aiškios regiono stilistikos, bet ir dėl savo fotogeniškiausių kampų. Italijoje dirbantys fotografai čia praleido šimtus valandų ir užfiksavo dešimtis tūkstančių kadrų kol atrado nuostabiausias vietas kiekviename regione. Ir jos tikrai nėra tik gėlių laukai ar miškeliai.

Italija – viena fotogeniškiausių mano kada matytų šalių (o patikėkite, aplankiusi aš jų daugybę). Todėl čia kiekviena gatvelė, kiekviena pakrantė, bažnytėlė, statiniai ir net viešbučiai ar vilos gali tapti tokia nepaprasta „foto studija“, kad kiti peržiūrėdami jūsų nuotraukas galės tik pavydėti. Tačiau tam jūs turite pasirinkti tikrą šios šalies vestuvių fotografijos specialistą, kuris gebės pamatyti tuos išskirtinius nuotraukų brangakmenius tarp šimtų tūkstančių kitų.

 

Nepamirškite, kad aš dirbu tik su pačiais geriausiais savo sričių specialistais, kurie pažįsta ne tik fotografiją, bet ir Italiją, o tas žinias panaudoja pačių gražiausių jūsų vestuvių įamžinimui. Todėl jeigu dar neišsirinkote savo vestuvių planuotojos, kviečiu jus registruotis nemokamai konsultacijai – leiskite man išpildyti jūsų vestuvines svajones.

Vilma Wedding & Event Planner _ Vilma Rapšaitė _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Italijoje _ bažnytinė civilinė santuoka užsienyje _ nemokama konsultacija _ Amalfio pakrantė 1
Vilma Rapšaitė – jūsų svajonių vestuvių organizatorė Italioje.

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin