Vestuvių tradicijos: 4 dalykai, kuriuos galime pasiskolinti iš Italijos

Vestuvių tradicijos: 4 dalykai, kuriuos galime pasiskolinti iš Italijos

Vestuvių tradicijos – labai jauki ir dažnai net ašarą išspaudžianti vestuvių šventės dalis. Kiekviena tokių tradicijų yra susijusi su naujos šeimos laime, ilgu gyvenimu kartu, gausa ir begale kitų gražių dalykų. Lietuvoje šiai kategorijai galime priskirti šeimos židinio perdavimą, ilgiausių metų sudainavimą vidurnaktį. Tačiau italai turi ir dar įdomesnių tradicijų, kurios puikiai įsikomponuos į bet kokios poros šventę. Žinoma, jeigu norėsite.

Po kojomis pažerti migdolai ir centai

Vilma Wedding & Event Planner _ Vilma Rapšaitė _ vestuvė užsienyje _ santuoka Italijoje _ 2023 2024 _ konfeti
Vilma Wedding & Event Planner: Itališkas konfeti su pačiais gražiausiais linkėjimais. (Photo: Gfoto)

Konfeti jau niekur pasaulyje nebenustebins. Maži popieriaus lapeliai, blizgučiai, medžio lapeliai ar gėlių žiedlapiai paleisti į orą yra naudojami ne tik vestuvėms, bet ir gimtadieniams, krikštynoms ar net kūdikio lyties atskleidimo šventėje. Tačiau Italijoje yra kiek kitoks konfeti.

Vietoje tradiciškai virš galvų metamų smulkių žiedlapių ar blizgučių, italai po kojomis žeria žiedlapius sumaišytus su cukruotais migdolais ir pinigais. Tai – linkėjimas kartu nugyventi saldų, gražų ir turtingą gyvenimą. O šios vestuvių tradicijos įgyvendinimas labai paprastas ir tikrai efektingas.

Keliaraištis sėkmei

Vilma wedding & Event Planner _ vestuvės Italijoje _ santuoka užsienyje _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė 2023 2024 _ Vilma Rapšaitė
Vilma wedding & Event Planner: Keliaraištis – lengvai įgyvendinama tradicija bet kurioje šalyje.  (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Mažai kas žino, bet smulkiais nėriniais puošta juosta virš nuotakos kelio gimė būtent Italijoje. Ir dabar, praėjus jau kone dešimčiai amžių, save gerbianti italė būtinai dėvės šį aksesuarą savo šventės dieną. Juk sakoma, kad keliaraištis ir jo dėvėjimas vestuvių dieną neša sėkmę.

Sėkmė lydės ne tik nuotaką, kuri į dėvi ar jaunikį, kuris keliaraištį nuima, bet ir svečius, kuriems jis buvo sviestas per nuėmimo ceremoniją. Ši vestuvių tradicija jau gana plačiai paplitusi ir Lietuvoje, tad ją pritaikyti švenčiant Italijoje tik dar lengviau.

Rytą praleisti be veidrodžio

Vilma Wedding & Event Planner _ tradicijos _ vestuvės Italijoje _ santuoka užsienyje _ Vilma Rapšaitė _ vestuvių planavimas organizavimas koordinavimas 2023 2024
Vilma Wedding & Event Planner: Pasak tradicijos, tik pilnai pasiruošusi nuotaka gali pažvelgti į veidrodį. (Nuotr. Ilja Sivakoff Photography)

Turbūt daugelis žinote, kad pagal visas tradicijas jaunasis negali matyti savo nuotakos iki akimirkos, kai jiedu susitinka prie altoriaus. Ši vestuvių tradicija yra gana plačiai paplitusi didžiojoje pasaulio dalyje ir nieko nebestebina. O kas jeigu pasakyčiau, kad Italijoje net pati nuotaka negali žvelgti į save iki pilno pasiruošimo?

Sakoma, kad jaunoji išvydusi savo atspindį tuomet, kai dar nėra pilnai pasiruošusi, yra blogą lemiantis ženklas. Kaip gerai, kad šiuolaikinė nuotaka pasiruošia savo viešbučio kambaryje, kur tikrai gali išvengti žvilgčiojimo į veidrodžius iki tol, kol bus pasiruošusi keliauti pas savo išrinktąjį.

Dovanėlė svečiams

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Italijoje _ santuoka užsienyje _ planuotoja organizatorė koordinatorė Vilma Rapšaitė
Vilma Wedding & Event Planner: Nedidelė saldi dovanėlė svečiams – puiki mintis bet kurioje šalyje.

Turbūt net neįtarėte, kad taip dažnai Lietuvoje vestuvių šventėje gaunamos dovanėlės iš jaunųjų yra vestuvių tradicija kilusi būtent Italijoje. Tiesa, italai retai keičia savo tradiciją ir pasilieka prie šimtmečius skaičiuojančios dovanos idėjos – cukruotų migdolų.

Šią idėją jau ne kartą įgyvendinau lietuvių vestuvėse Italijoje ir mielai padėsiu jums įteikti savo svečiams po mažą dailią dėžutę su nelyginiu migdolų skaičiumi viduje. Juk po jūsų santuokos jau niekas nebegali būti daloma iš dviejų.

 

Vestuvių tradicijos –  išskirtiniai dienos akcentai, kurie nuostabiai nuspalvina jūsų šventę. Apsvarstykite labiausiai patinkančius jums ir būtinai juos įgyvendinkime!

Vilma Wedding & Event Planner _ vestuvės Itlijoje _ santuoka užsienyje _ Toskana _ Como _ Maggiore _ Amalfio pakrantė _ Umbrija _ vestuvių planuotoja organizatorė koordinatorė Vilma Rapšaitė
Vilma Rapšaitė – jūsų svajonių vestuvių planuotoja Italijoje!

Svajojate apie vestuves Italijoje?

Registruokitės nemokamai konsultacijai ir gaukite rūpimus atsakymus

Dalintis:

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin